31 rocznica nadania imienia Patrona Szkoły w Rutkach-Kossakach

W dniu 30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach odbyło się odsłonięcie muralu poświęconego 2 Pułkowi Ułanów Grochowskich. Stało się to przy okazji 31 rocznicy nadania imienia Patrona Szkoły. W uroczystości, jako gość specjalny, udział wzięła Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie, jakie zostało włożone w uroczyste zorganizowanie tego wydarzenia.  Zorganizowanie takich uroczystości wymaga dużego nakładu pracy oraz zbiorowego wysiłku wielu osób. Dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Mieszkańcom Gminy Rutki, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w ich przygotowanie.

Dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomniane wydarzenie, które mieszkańcy Gminy Rutki oraz przybyli goście będą długo wspominać.

Szczególne słowa podziękowania kieruję na ręce Dyrekcji, Nauczycieli oraz Personelu Szkoły Podstawowej w Rutkach-Kossakach. Przede wszystkim jednak podziękowania należą się Dzieciom i Młodzieży, które wzięły udział w oprawie artystycznej uroczystości. Ich występ zrobił ogromne wrażenie na wszystkich oglądajacych, przyniósł wiele radości i dumy Rodzicom oraz Pedagogom.

Ogromne podziękowania należą się księdzu kanonikowi Stanisławowi Żbikowskiemu proboszczowi parafii w Rutkach-Kossakach, Druhom OSP z terenu Gminy Rutki oraz pracownikom Urzędu Gminy Rutki za wsparcie. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Ożar Wielkich oraz Firmom Cateringowym z Gminy Rutki. Przygotowane przez nich dania i wypieki zachwyciły nawet Panią Prezydentową – gościa specjalnego uroczystości!

Bez wsparcia naszych niezawodnych Sponsorów nie powstałby mural szkolny, nie byłoby również nagród w szkolnych konkursach historycznym, literackim oraz plastycznym. Dziękujemy z całego serca im wszystkim!

Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy święto szkoły było tak udane. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.

Wójt

Dariusz Sławomir Modzelewski