Europejski Tydzień Szczepień 2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie informuje o obchodach Europejskiego Tygodnia Szczepień (European Immunization Week – EIW) który w tym roku przypada na okres 26 kwietnia – 2 maja.

Definicja szczepionki

Hasło przewodnie to „Zapobiegać. Ochraniać. Uodporniać” promujące podstawowe przesłanie, iż szczepienia są niezbędne do zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia. Obecna sytuacja z epidemią SARS-CoV-2 pokazała jak ważna jest profilaktyka oraz zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi.

Od samego początku Europejski Tydzień Szczepień jest jedną z najbardziej widocznych kampanii zdrowia publicznego w regionie europejskim, której celem jest podniesienie świadomości znaczenia szczepień ochronnych wśród rodziców i opiekunów, pracowników służby zdrowia, polityków, decydentów oraz mediów.

Budowanie długofalowego zaufania do szczepień jest jednym z najistotniejszych zagadnień zdrowia publicznego, a ich realizacja leży w szeroko pojętym interesie społecznym. W kampanię informacyjną Europejskiego Tygodnia Szczepień włącza się  Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach (www.szczepienia-ioz.pl)  poprzez promowanie szczepień, jako przełomowego osiągnięcia medycznego.

Informacja co daje szczepionka

Informacja co daje szczepionka