Lokalizacja punktu pomocy humanitarnej w Gminie Rutki

Wójt Gminy Rutki informuje, iż od poniedziałku 7 marca 2022r. zmienia się lokalizacja punktu pomocy humanitarnej w naszej Gminie. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą przynosić dary do budynku Urzędu Gminy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.

W tej chwili najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe do udzielenia pierwszej pomocy przy zranieniach i oparzeniach, środki do dezynfekcji, spirytus medyczny, bandaże, opaski uciskowe, opatrunki indywidualne, gazy jałowe, plastry w rolce, leki przeciwbólowe dla dorosłych na bazie paracetamolu i ibuprofenu, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci, leki rozkurczowe, syropy przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, artykuły higieniczne. Potrzebne są również nowe koce, pościel, poduszki, ręczniki. Bardzo prosimy o nieprzynoszenie ubrań.

Lista rzeczy potrzebnych Uchodźcom przebywającym na terenie naszej Gminy dostępna jest w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wcześniejszy kontakt z Urzędem Gminy osób zamierzających przyjąć pod swój dach Uchodźców z Ukrainy ws. skoordynowania działań i zabezpieczenia podstawowych potrzeb.