Mieszkańcy Gminy Rutki mogą zgłaszać zapotrzebowanie na zakup węgla w preferencyjnej cenie

W związku z planowanym wejściem w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Gmina Rutki przygotowuje się do wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy zainteresowanych zakupem paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego.

W związku z powyższym zainteresowani właściciele gospodarstw domowych proszeni są o złożenie zapotrzebowania na zakup preferencyjny paliwa stałego w:

Ośrodku Pomocy Społecznej w Rutkach
ul. 11 Listopada 7
18-312 Rutki-Kossaki

w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach  od 7.00 do 15.00.

Informacje pod nr telefonu 86 276 31 79

Cena za 1 tonę paliwa stałego nie będzie wyższa niż 2000 zł brutto.

Maksymalna ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego to 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 r.

Komu przysługuje zakup paliwa stałego po preferencyjnej cenie?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Po wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe poinformujemy o trybie składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego.

 

Pliki do pobrania:

OKREŚLENIE ZAPOTRZEBOWANIA NA ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO [PDF, 210 KB]