Gmina Rutki solidarna z Ukrainą

W dniu 28 lutego Wójt Gminy Rutki spotkał się z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w domu Andrzeja Staniszewskiego mieszkańca gminy Rutki. Panie Olga i Valeria pochodzą z Młynowa znajdującego się w regionie Rivne i są siostrami Kolyi Fedorchuka piłkarza GKSu Rutki.

Nasz samorząd za ich pośrednictwem planuje nawiązać współpracę z samorządem Mlynowa, by określić rodzaj i formę pomocy jaka potrzebna jest jego mieszkańcom. Jesteśmy również gotowi odebrać z granicy i przetransportować do naszej gminy pochodzących z Mlynowa uchodźców wojennych, znaleźć im zakwaterowanie, pomóc w formalnościach rejestracyjnych i udzielić wszelkiej koniecznej pomocy na czas pobytu w naszej gminie.  

Przygotowujemy 20 tymczasowych miejsc pobytu uchodźców w strażnicy OSP w Rutkach-Kossakach.  Lokalne firmy już zgłosiły się do nas z ofertami konkretnych działań, którymi mogą wesprzeć pomoc uchodźcom. Serdecznie dziękujemy!

Wszystkich gotowych do pomocy i przyjęcia pod swój dach poszkodowanych w wojnie prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Rutki pod numerem telefonu 86 276 31 61.