Kolejny sukces młodych sportowców

W miniony weekend w hali sportowej Zespołu Szkół w Szumowie odbył się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Robert Gaździk, Sensei Zbigniew Dąbrowski, Sensei Wojciech Zagdański. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu Grappling. Mistrzostwa skierowane głównie do juniorów młodszych i starszych.

Mistrzostwa International Budo Kai 2021 odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Szumowo Pana Jarosława Cukiermana i Prezesa Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai.

Mistrzostwa Województwa zgromadziły około 170 zawodników i zawodniczek z województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii Jujitsu (grappling), czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Sensei Robert Gaździk, wspierali jego pracę na macie Sensei Wojciech Paszkowski, Martyna Gaździk, Przemysław Lewandowski, Sempai Mariusz Łukasiuk, Dawid Pykacz, Krzysztof Grabowski,

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Hanna Szablowska Sekretarz Gminy Szumowo, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Sówka oraz Prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai Shihan Artur Więzowski.

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown (walki pełnokontaktowe Kyokushin Budokai walki w lekkim kontakcie). Nie mniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników zawodów sportowych. Rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule grappling mini MMA. Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy zawodów musieli ograniczyć liczbę widzów ze względu na okres pandemii do niezbędnego minimum nie wliczając osób zaszczepionych.

1 miejsce- Wiktoria Godlewska 

1 miejsce- Konrad Czochański

1 miejsce- Oskar Ciecierski

3 miejsce- Ewa Godlewska  

Zdobywcy pucharów z Gminy Rutki