Międzynarodowy Puchar Polski International Budo Kai Polish Cup 2021

W sobotę 25.09.2021  w Hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu  Grappling a także w formach czyli Kata.

Puchar Polski zgromadził ponad 180 zawodników i zawodniczek z Polski z Zagranicy  oraz Województwa Podlaskiego,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii Jujitsu (grappling) czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru, walki trwały do późnych godzin wieczornych. 

Sędzią głównym zawodów był Sensei Robert Gaździk, wspierali jego pracę na macie Sensei Wojciech Paszkowski, Jakub Lewandowski, Przemysław Lewandowski, Sempai Mariusz Łukasiuk, Dawid Pykacz, Krzysztof  Grabowski, Klaudia Łukasiuk

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Wiceburmistrz Ewa Konarzewska Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie. Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown (walki pełno kontaktowe Kyokushin Budokai) niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule grappling mini MMA. Po raz kolejny odbyła się rywalizacja w formule Kata   Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy.

 

Uczestniczy z Rutek zajęli kolejno:

Maja Bagińska -2 miejsce 

Ewa Godlewska -2 miejsce 

Konrad Czochański – 2 miejsce 

Dwie dziewczynki w strojach do Karate Dwoje zawodników walczy na macie obok sędzia dwoje zawodników walczy na macie Konrad z dyplomem i pucharem Maja z dyplomem i pucharem uczestniczka zawodów na tle plakatu zdobywcy pucharów z trenerem 1 zdobywcy pucharów z trenerem